Hírek és TársadalomHírességek

Orosz Denisenko Aleksey Alekseevich thehkvondistov: életrajz, eredmények és érdekességek

Denisenko Aleksey - ismert hazai sportoló taekwondo. Két alkalommal érmes a nyári olimpián. Champion Oroszország, ismételt résztvevő és nyertes bajnokságok Európában és a világban. Tagja az első európai Games Bakuban, amely megnyerte a bronzérmet. Ő tartja a címet Tisztelet Master of Sports Oroszországban.

Életrajza sportoló

Denisenko Aleksey született kisvárosban Bataisk található, amely a Rostov régióban. Ez történt 1993-ban.

Denisenko Alekseya a taekwondo részén vezette apja, amikor még csak 8 éves. Csak járt iskolába. Ugyanebben a cikkben hősünk találkozott az első edző, akinek a neve Alexander Shin.

Atyja a jövő bajnoka adta fia ebben a sportban, mert azt akartam, hogy hasonló legyen az ő korai bálványok - Dzheki Chana és Jean-Claude Van Damme.

Készítsünk atlétikai karrierjét kezdte apa Denisenko Alekseya az első életévben. Ezek részt vettek keményedését a szervezetben. Miután az eredetileg Alex nagyon beteges és gyenge gyerek.

Az első alkalommal, Alex vonakodva ment a rész, de fokozatosan bekapcsolódni. Elkezdte utánozni a bálványokat apja és újult erővel kezdte tanulmányozni Taekwondo.

Apa azt mondja, hogy Alex nem csak azt, hogy feladja a sport, de végül meggondolta magát. Még annak ellenére, hogy a képzést kellett átjutni a Don hajóval. Ezek a problémák merültek fel az építési Rostov Vorosilov hídon. Felújítás miatt a tömegközlekedés jobb partján, a Don, ahol képzett, nem járt. Ezért volt szükség, hogy egy hajót. És hazatérő késő este az utolsó busz.

Magánélete

Magánélete a sportoló karrierje fontos szerepet játszik csak újabban. Ezt megelőzően, hogy teljes mértékben összpontosít a sport.

Legutóbb 2016. december feleségül Anastasia thekvondistke Baryshnikov bronz bajnok az olimpiai játékok Londonban, háromszor Európa-bajnok, kétszer nyerte bronzérmet nyert a világbajnokságon.

Az olimpiai játékok Londonban

Alexey Denisenko a taekwondo kezdett mutatni jó eredményeket a legelső ifjúsági versenyeken. Hamarosan jött egy megjegyzés, hogy az edzők a nemzeti csapatban.

A sikerek a nemzetközi porondon nyújtott neki részt venni a nyári olimpiai játékok Londonban 2012-ben. Abban az időben, nem volt egészen 19 éves. Denisenko játszott a legkönnyebb kategória - legfeljebb 58 kilogramm.

Oroszok kezdte útját a győzelem még az előzetes fordulóban, mivel fiatal voltam, nem ismert, hogy bárki sportoló alacsony személyes értékelésből. Az első harc az olimpián hős ezt a cikket találkoztam Costa Rica-i Heiner Oviedo. Orosz nyerte elsöprő győzelmet 5: 2.

A negyeddöntőben, Alexey Denisenko az olimpián összeütközött egy kínai sportoló Wei Chzhenyanom. Ezúttal a küzdelem vált keserű, hosszú, és még hatékonyabb. Denisenko nyert 10: 7. Legforgalmasabb megjelent elődöntőben, ahol Alex ádáz harc adta át a helyét a dél-koreaiak Lee Tae hun a pontszám 6: 7. By the way, a bántalmazó oroszok a döntőben szenvedett vereséget a spanyol Huelya Gonzalez 08:17.

De Alexey Denisenko a mérkőzés a harmadik helyért, az úgynevezett vigasz döntő, megnyerte az Australian Safwan Khalil 3: 1. Így a fiatal orosz nyerte az első olimpiai érem. A londoni játékok ez volt az egyetlen, a két bronzérem az orosz csapat Taekwondo.

EB Azerbajdzsánban

A következő nagy nemzetközi torna volt az Eb, ami Bakuban tartott, Azerbajdzsán fővárosa. Alexey Denisenko, taekwondo életrajzából egy sportoló idején meghatározó szerepet játszottak, a kiválasztott, minden gond nélkül a versenyen.

Versenyeken, ő fellépett a súlycsoportban legfeljebb 68 kilogramm. Miután leküzdeni a selejtező fordulóban, a sportoló elérte a döntő csatát. Az utolsó találkozott Turk Servet Tazegül, de elvesztette.

A csapat esetén az orosz csapat a második helyre került, nyert két arany, három ezüst és két bronz díjat. Erősebb csak horvátok.

Világbajnokság Oroszországban

2015-ben megnyerte a jogot, hogy beszéljen a világbajnokság Alexey Denisenko. Taekwondo életrajzából egy sportoló abban az időben játszott fontos szerepet.

A hős ezt a cikket ismét harcoltak a súlycsoportban legfeljebb 68 kilogramm. És a döntőt összebarátkozott újra a Turk Servet Tazegül. És elvesztette újra.

Általában az orosz csapat gyengén szerepelt a világbajnokságon, miután csak a 12. helyen. A malacka bank csapatunk nem volt arany díjat, csak két ezüst (melyek közül az egyik elnyerte Denisenko) és öt bronz.

Európai játékok Bakuban

2015-ben részt vett a következő nemzetközi versenyeken Alexey Denisenko. Taekwondo szerepelt a programban, az első európai Games. Ez analóg az olimpia, de csak az európai csapatok. Kezdetben azt feltételezték, hogy nem kerül sor csak nyári sport, de most kap több javaslatot szervezése és európai téli játékokat. Érdemes megjegyezni, hogy a többi földrészen ilyen versenyeken már körülbelül egy hosszú idő. Például, a Pán-amerikai, pánafrikai és Pan-arab Games.

Ezeken a versenyeken kezdtem a 1/8 döntő Alexey Denisenko. Ellenezte a sportoló San Marino Michele Chekkarone. Orosz magabiztosan nyert 19: 1. A negyeddöntőben, a hős ezt a cikket, magabiztosan kezelni az angol Martin Stamper - 18: 6.

A gondok akkor kezdődtek, csak az elődöntőben a webhely tulajdonosa, egy azerbajdzsáni Ayhan Tagizade. A perzisztens párbaj Denysenko kezelésben 5: 7. A csata a harmadik helyért oroszok találkozott a hosszú idejű riválisa - a Turk Servet Tazegül. Ebben az időben, a törökök hirtelen elvesztette az 1/8 döntőben a Pole Karolyu Robaku - 09:21.

A párbaj a harmadik helyre ment produktív. Denisenko, végül sikerült nyerni - 19:16.

A csapat esetén az európai játék, az oroszok harmadik, mögötte a azeriek és a brit.

A második Olimpia

2016-ban 22 évesen vett részt a második olimpián Alexey Denisenko. Taekwondo az olimpián egy viszonylag fiatal, de már a kedvenc fegyelem.

Koronájában a súlycsoportban legfeljebb 68 kilogramm Denisenko ismét az egyik kedvenc. 1/8 döntő, hogy könnyedén kezelni venezuelai Edgar Contreras - 12: 2. A negyeddöntőben találkozott Turk Tazegyulem, de ezúttal erősebbnek bizonyultak, mint az ellenfél, aki eredetileg elveszett rendszeresen. Orosz nyerte 19: 6.

Az elődöntőben, legyőzte a belga Jaouad Ashhab 6: 1. Alexey Denisenko a végső konvergált a sportoló Jordan Ahmad Abagaushom. Nem számít, hogy ellentétben a hős ezt a cikket, még mindig elveszett 06:10.

Ez ezüstérmet nyert az oroszok csak ezekben a játékokban. Ezzel az eredménnyel a csapat esetén osztoztak kilencedik helyen Mexikó, Nigéria, Szerbia és Franciaország.

Úton a bajnokságot

Most Alexey Denisenko továbbra is keményen edzeni, hogy végre nyerni aranyérmet a nagy nemzetközi versenyeken. Mint látható, mindaddig, amíg egy ilyen siker ő vagy nem érték el egyszerre.

Jelenleg Denisenko él szülővárosában - Bataysk. Ezzel párhuzamosan a sport karrier tanul Naberezhnye Chelny.

Feleségével Denisenko azt tervezi, hogy cselekedni tandem a közelgő nyári olimpiai játékok Tokióban 2020-ban.

Copyright © 2018 hu.birmiss.com. Theme powered by WordPress.