Sport és fitnessLabdarúgás

A Bajnokok Ligája minden bajnoka, minden történelemért. UEFA Bajnokok Ligája: minden nyertes

A Bajnokok Ligája olyan verseny, amelyet minden labdarúgó-rajongó szereti. Minden évben megrendezésre kerül, és Európa legnevesebb labdarúgó-klubjainak versenye a bajnokság címéért.

Versenytörténet

A Bajnokok Ligája bajnokai az egész történelemben hosszú utat tettek, és sokat tettek egy rangos címet megnyerni. Nem minden csapat képes erre. Végül is a Bajnokok Ligája tekinthető a legrangosabb klubversenynek. 1955-ben született. Az 1991/92-es szezon előtt azonban a versenyeket a playoff rendszeren keresztül tartották. Ezután minden megváltozott - az esemény nevét és formáját is. 2009-től meg kell mondanom, hogy a kvalifikációs körök megtartásának elve jelentősen megváltozott. Mostanra 22 csapat lépett be a csoportkörbe, nem pedig 16. A verseny nyertese (versenyen kívül), három klub, amely az első helyüket elfoglalja az ország bajnokságának bajnoki asztalán (az első három sorban az UEFA-együtthatóban is) Klub azokból az országokból, amelyek 7-12 sorosak. De még 10 engedély van. Ők is játszottak. Az első forduló olyan országokból érkezik, amelyek 1-15 helyet kapnak. A klubok azonban nem lehetnek nyertesek. A második fordulóban a bajnokok a 13. sor alatt vannak (a kivétel Liechtenstein). Összesen - 32 klub vesz egy jegyet a legrangosabb futballversenyre.

Spanyol kedvenc

Bajnokok Ligája bajnok a történelem változás többször, de a legtöbb győzelmet rögzített saját költségén Madrid "Real". Ez a csapat joggal tekinthető a spanyol kedvenceire, és a játékosok többször is bizonyították elsőbbségüket, és igazi futballművészetet mutattak be a pályán. Apropó, az első győzelem az Európa bajnokok kupájában (ezt a versenyt úgy nevezték) szintén a "Real" -hez is tartozik. Ez egy távoli 1956-os év volt, és a spanyolok játszották a döntő mérkőzést a francia "Reims" -el, amely mellesleg csak egyszer, 1958-ban jutott a döntőbe. Ismét ellenfele Madrid volt, "Real", ami szintén nyert. Azt kell mondanom, hogy az 1960/61-es szezon előtt a spanyolok minden évben nyertek. Így öt bajnoki címet rögzítettek egy sorban saját költségükön! Azonban a madridi "Real" egyfajta nyugalomban volt a győzelem szempontjából - mindaddig, amíg a bajnokságot a Bajnokok Ligájává nevezték át. Azóta a "Real" még négy alkalommal nyerte el a versenyt. A madridi klub egyike az ötnek, amely örökre megtartja a Kupát.

Örök titkos cím

Folytatva a témát, szeretném megjegyezni, hogy néhány bajnoki bajnok bajnokának joga van a trófea örök tárolásához. Ez a "Milan" (Olaszországban ismert Rossoneri), a müncheni "Bavaria" (német autó), az "Ajax" és a "Liverpool". A trófea megtartásának joga csak azokat a csapatokat kaphatja meg, amelyek háromszor egymás után vagy ötször nyerték meg a versenyt. Ezek a klubok csak ilyenek. A portugál "Benfica" és a "Juventus" torinói érdemelnek szert, mivel ezek a csapatok gyakrabban veszítettek el a döntőben - akár ötször is. Ha ezeknek a mérkőzéseknek az eredménye más volt, akkor ezek a klubok is megkapják az örök pohár tárolásának jogát.

A "tragédiája" a "Bajorország"

Intrika, dráma, kétségbeesés, szenvedély és érzelem hője - mindez a futball. A Bajnokok Ligája számos olyan esetre emlékszik, amikor a mérkőzések eredményei egy pillanatra megváltoztak. Azonban nem valószínű, hogy egy napon meg lehet ismételni a "Bavaria" és a "Manchester United" közötti találkozót az 1998/99-es szezonban. A 90 perccel a müncheni csapat 1: 0-os ponttal vezetett. Végül azonban a játékvezető öt percet adott, és erre a jelentéktelen időre a britek képesek voltak két gólt szerezni az ellenfél hálójában. Ottmar Hitzfeld legvidámabb veresége volt, és hihetetlen győzelmet aratott a Manchester United számára.

A Bajnokok Ligája legdrámaibb döntője

Ez volt a 2004/05-as szezon, amelyet Isztambulban tartottak. Az olasz kedvenc az AC Milan, majd folytatta a mezőnyt az angol "Liverpool" ellen. Igazi futball volt. Érdemes megemlíteni a Bajnokok Ligája témáit, hogy csak a maga keretén belül láthatja az ilyen látványos mérkőzéseket. Érdemes megjegyezni, hogy ebben a szezonban a "Liverpool" majdnem kihagyta helyét az 1/8 versenyen. De "Milan" volt az első helyen a csoportjában. Minden rajongó biztos volt benne, hogy ezúttal a győzelmet az olaszok kapják. De a hihetetlen történt. Az első félidő 3-0-ra végződött a milánói javára, de a szünet után a valódi őrület megkezdődött. A második félidőben hét perccel az angolok kiegyenlítették az eredményt - az asztalnál a számok egyértelműen ragyogtak 3: 3-ra! A Bajnokok Ligája 2004/05 potenciális bajnoka nem tudta, mit tegyen, mert senki nem számított ilyen fordulatra. A meccs végeredménye 3: 3, majd egy büntetőpárbaj. 3: 2 - és a "Liverpool" kihúzza a győzelmét. A Bajnokok Ligája teljes jogú bajnokai voltak, akik valóban verejtékesen és véresen nyerték el a tiszteletbeli címet. Bár 2006/07-ben be kell vallanom, hogy a szezonban "Milan" visszaszerzett. Ezután a Rossoneri ismét találkozott a döntőben a "Liverpool" -val, és 2: 1-es ponttal ismét nyerte el a nyerteseket.

Olasz győzelem

Mindenki tudja, hogy Spanyolország második legjobb klubja a katalán Barcelona. Ezek a játékosok igazán különleges, filozófiai technikától különböznek egymástól, és az elmúlt évek gyakori győztesei is voltak - 2006-ban, 2009-ben, 2011-ben a katalánok magabiztosan megnyerték a győzelmet. Azonban a verseny elején a dolgok nem mentek jól velük szemben. Vegyük például az 1993/94-es szezont. Ezután "Barcelona" játszott a "Milan", és a játékosok vártak valamit, de semmiképpen sem ilyen rout. Az olaszok magabiztosan legyőzték a spanyolokat 4-0-ra, nem hagyva el a korábbi bajnokokat és a pályát ("Barcelona" volt a Bajnokok Ligája győztese egy évvel ezelőtt, 1992-ben), mivel a "Milan" jött a pályán gyengült.

A Magnificent Twenties

Meg kell jegyeznie azokat a klubokat, amelyek valaha nyertek a Bajnokok Ligájában. Mint már említettük, a Real Madrid (9 győzelem), a milánói (7), a Bayern (5), a Liverpool (5), az Ajax (4), a Barcelona (4) "Manchester United" (3), Inter (3), Juventus (2), Benfica (2), Porto (2), Chelsea (1), kelta (1) "Steaua" (1), "Crvena Zvezda" (1), "Borussia D" (1), "Marseille" (1), "PSV" (1), "Aston Villa" (1), "Feyenoord" 1), "Hamburg" (1). Így a Bajnokok Ligája 60 éves történetében 20 győztes klub található.

Elfelejtett csillagok

A Bajnokok Ligája minden győztese a lenyűgöző történelemmel rendelkező csapatok, hagyományaik és jellemzőik. Sajnos sok olyan klub, amely korábban a kedvence volt, általában a csoportban még a versenyen sem jelent meg. Vegyük például a "Nottingham Forest" -t - ez a csapat kétszer egymás után nyerte el a győzelmet a "Malmö" és a "Hamburg" (1979 és 1980) között. Vagy például a "Porto" - korábban minden bajnoki bajnok versenyezhetett volna ezzel a klubjával a győztesek címére, de az utóbbi években nem igazán jó játék. Bár ebben a szezonban a csapat elérte a 1/8-at, tisztességes szintet mutatott a csoportos versenyen. A Bajnokok Ligája különböző bajnokai voltak valaha, de néhány igazán méltó csapatot nem kapták meg ez a tiszteletbeli cím. Például a francia PSG párizsi klub. Tényleg méltó a győztes csapatnak. Ez azonban elég fiatal klub, amely mindent megelőz. A Bajnokok Ligája bajnokai az egész történelemben valódi labdarúgás örökségévé váltak, és azt kell mondanom, hogy a sport szerelmesei előtt nem kevésbé érdekes látványt várnak.

Copyright © 2018 hu.birmiss.com. Theme powered by WordPress.