Sport és fitneszOutdoor Sport

Pontozás biatlon: egy rövid leírást

Biatlon világkupa az ő rendszer hasonlít valamilyen rendszeres labdarúgó bajnokság. Ez a verseny, amely több szétszórva a szakaszában a szezonban. A győztes a verseny határozza meg a legtöbb pontot szerzett minden versenyen a World Cup. Arról, hogy a töltési pont biatlon, és lesz szó az alábbiakban.

Az erő - stabilitás

Biatlon világkupa tartott 1977 óta. Kezdetben megszerzése érdekében pontokat a személyes hitel, meg kellett, hogy bekerüljön a top 25-ben a versenyt. A győztes 25 pontot, a második futó - 24 stb Atléta, utolsó helyen a célterületen, egyre 1 pont. Ezután a szabályok pontozás biatlon többször is változott, míg megállt lehetőségek dátum 2008.

Kiterjed a tagok száma jogosult pontokat. Most már elég ahhoz, hogy a legjobbak között negyven sportolók. Annak érdekében, hogy növelje a fontosságát győztes és díjak, nőtt a jutalom bekerülni az első három. Triumpher futam kap 60 pontot, a második runner - 54, egy harmadik - 48, stb Kezdve a kilencedik helyen a különbség már csak egy pontot. Pontozás a biatlon egy tervet a verseny szervezői kell vezetnie, hogy a meghatározás a legerősebb, legstabilabb és nem egy sportoló.

A szezon végén pontokkal egészül minden szakaszában, kivéve a két legrosszabb, és a győztes határozza meg az egész világbajnokság. Champion a teljes pontot kapott a fődíjat. Top sportolók egyéni versenyszámokban kerül kiosztásra a kis csésze. Race, zajlik keretében a világbajnokság, még megy a sportoló eszköz.

csapatverseny

Keresett pont a kupa biatlon nemcsak hogy meghatározza a jobb sportoló. Párhuzamos azonosítani az országban, amely a szezon végén megkapja a Nemzetek Kupája. Ez a díj nem olyan értékes, mint az egyéni világbajnokság, és ami még fontosabb, hogy meghatározzák a sportolók száma, amelyek kifejezik a nemzeti csapat a következő szezonban.

Pontozási biatlon a Nemzetek Kupája zajlik valamilyen más séma. Között az egyes versenyeken a fegyelem állása menjen csak különálló kezdő - egyéni törekvés és sprint. Minden ország esetében eredményeit foglalta össze az első három versenyző. Pont a staféta szerint osztjuk speciálisak. A győztes pontok 420, a második futó - 390, a harmadik - 360, stb A csapat jött múlt hordoz összesen 30 pont.

Mint már említettük, az összehangolás a végső, a Nations Cup táblázat megszabja a kvótákat az egyes országok sportolók. Top 5 legjobb igényt hat sportoló vb.

Mass indítása

Pontozás a biatlon, zajlik valós időben a világbajnokságon, hatással van a meghatározása a résztvevők az utolsó verseny - tömeges rajt. Edzők és sportolók kell szem előtt tartani a táblázat állása a világbajnokság, mert 15 a 30 fős beadják a vezetők a jelenlegi szezonban. A fennmaradó jegyeket között oszlanak meg a sportolók sikeresen elvégzi a faj ezen a világbajnokságon.

Ez minden, ami ezzel a kérdéssel, mivel az eredményszemléletű pontot a biatlon.

Copyright © 2018 hu.birmiss.com. Theme powered by WordPress.