Sport és fitneszHarcművészetek

Vladimer khinchegashvili, birkózás: az olimpiai játékok

Napjaink egyik legnépszerűbb grúz sportolók - vladimer khinchegashvili. Birkózás szerzett neki tisztelet és elismerés a birkózás közösség. Az olimpiai játékok 2012-ben, a grúz sportoló ezüstérmet nyert, beszélő kategóriában akár 55 kilogramm. És a következő játékok tudtam nyerni.

Életrajza sportoló

1991-ben született vladimer khinchegashvili. Birkózás lett a szenvedélye gyerekkora óta. Vegyenek részt ebben a sport kezdett szülővárosában Gori. Jelenleg tagja a helyi sportklub „Dynamo”. Nevelkedett egy kis falu mintegy száz kilométerre a fővárostól - Tbilisziben. A keleti Georgia.

A szenvedély és a szeretet a sport is cseppentve apja, aki szintén részt vett freestyle birkózás. És magas szinten. Különösen, ő lett a győztes a Youth World és Európa-bajnokságokon.

Vladimir volt a gyerek úgy döntött, hogy nyomdokaiban halad. Ezért sokáig szenvedni át a választás a sport rész nem volt szükség. Között az első edzője édesapja Arkagyij és Nugzar Shireli.

Első sikerét a hazai jelenet nem kell sokáig várni, és hamarosan követték őket, és győzelmeket nemzetközi szinten. Az 2011-ben ezüstérmet nyert az Európa-bajnokságon vladimer khinchegashvili. Birkózás kiérdemelte a díjat a német város Dortmund. Az egész torna grúz sportoló erős ellenfél. Hagyd abba is csak orosz Jamal dzhamal otarsultanov a terítés.

A család Vladimir legidősebb gyermeke volt, mégis van egy nővére, akivel mindig is kapcsolatokat.

Az olimpiai játékok Londonban

2012-ben a birkózó vladimer khinchegashvili először ment az olimpiai játékok. Grúz sportoló érkezett az esemény Londonban. Georgia bemutatott az olimpián nagyon csatára érett csapat a harcot, ami végül nyert 6 érmet. Azonban nem az arany nem volt köztük. Azt sem volt kivétel, és vladimer khinchegashvili. Birkózást Games-ben bemutatott 7 súlycsoport. Vladimer khinchegashvili megjelent a legkönnyebb kategória, nem nehezebb, mint 55 kg között sportolók.

A verseny vette át az Európai Képesítési egy Turk Ahmet Peker. Londonban, a grúz első átvette az egyiptomi Ibragimom Farahom, aztán át a bolgár Radoslav Velikovs és indiai Amit Kumar. Az elődöntőben szembeszállt a nagynevű japán birkózó Shinichi Yumoto, amely vladimer khinchegashvili nyert.

A harc az aranyérmet az orosz grúzok konvergált Otarsultanovym Jamal, aki már nyert három Eb. A mérkőzés véget ért javára az oroszok. Az első olimpiai érem nyert Hinchegashvili Vladimir. A harc hozta hírnevet az egész országban.

Az összetettben az olimpián először lett az oroszok nyert 11 érmet, köztük 4 arany. Georgia lett a kilencedik három ezüst és három bronzérmet.

Költözés egy másik súlycsoportban

2013-ban vladimer khinchegashvili kezdett végző ebben az új súlycsoportban - akár 60 kg-ot. Eb ebben a szezonban került sor hazájában - Tbilisziben.

Érdemes megjegyezni, hogy ebben a kategóriában legfeljebb 55 kg győztes csapattársa George Edisherashvili. A hős ezt a cikket elérte az elődöntőbe, ahol találkozott az orosz Opan Satomi, háromszoros Európa-bajnok. Grúzok elveszett, és elégedett volt a bronzérmet.

Európa-bajnok

2014-ben kezdett fellépni egy új súlycsoportban vladimer khinchegashvili. A szabályok Birkózó Szövetség módosították, és a sportoló nem volt nehezebb, mint 57 kg között versenyez.

Eb az új szabályok szerint került sor a város Vantaa, Finnország. Általában a grúz csapat értékelik ezt a tornát magát a kudarc. Csak két tagja a válogatottnak a dobogón. Konstantin Habalashvili harmadik lett a kategóriában legfeljebb 65 kilogramm, de vladimer khinchegashvili először pályafutása nyerte az Európa-bajnokságra.

A döntő csatát, ő volt az erősebb harcos Monaco Gennadiya Tulbya, a natív Moldova.

Ezüst Taskent

Erősítsd meg a class volt a világbajnokságon vladimer khinchegashvili. Oszétok (Vladimir van oszét gyökerek) érkezett a versenyre a legerősebbek között harcos a világon Taskent, Üzbegisztán fővárosa.

A verseny diadala az orosz csapat nyerte, miután megnyerte 15 érmet, ebből 6 volt arany. A labdarúgó-válogatott Grúzia csak egy díjat. Ő nyerte meg vladimer khinchegashvili.

A súlycsoportban akár 57 kilogramm, elvesztette a döntőben egyetlen képviselője a koreai Yang gén il A Népi Demokratikus Köztársaság, bronzérmes az olimpiai játékok Londonban.

Triumph Las Vegasban

Egy új oldal Sportolói pályafutásának vladimer khinchegashvili megnyílt 2015-ben, amikor elment a világbajnokság az Egyesült Államokban Las Vegas. A verseny jött a rangot az egyik kedvenc a bajnokságot, ami az volt, hogy figyelembe kell venni minden ellenfélnek.

Ekkor a versenyen játszott 24 készlet érmet. És ez volt a szigorú korlátot - minden súlycsoportban csak egy országra egyik tagja lehetett képviseli.

A teljes harc tört ki az oroszok és az amerikaiak, akik végül megnyerte 4 aranyérmet. Azonban csak az orosz csapat nyert több volt (14 vs. 7), így nem volt neki, és elment az első csapat helyen. A számos díjat és megkülönböztetett ukránok - ők 9 érmet. Összességében a dobogón által felvetett képviselői 29 Államokban.

Grúzok nyert csak egy aranyat. Ez a treasury csapata hozta vladimer khinchegashvili. Úgy beszélt a kategóriában legfeljebb 57 kilogramm. Az elődöntőben egy kemény harc sikerült legyőzni a mongolok Erdenebatyna Behbayara.

Arany vladimer khinchegashvili játszott az iráni Hassan Rahimi. Grúz birkózó nyerte az első világbajnokságot.

Championship: Riga

Mielőtt a következő nyári olimpiai játékok, a legfontosabb 2016-ban volt az EB-birkózó. Ez történt a fővárosban, Lettország - Riga. Grúz csapat mutatott ragyogó eredményt. A csapatban esemény birkózást pont grúzok első helyét szerezte meg, legyőzve még az orosz sportolók.

Csak az érem állása, Georgia került a második helyre. Az Európa-bajnokság már 9 érmet, köztük 3 arany, 2 ezüst és 4 bronz. Az orosz csapat nyert 12 díjat, ebből 7 arany, egy ezüst és 4 bronz.

выступал Владимир Хинчегашвили. A súlycsoportban legfeljebb 61 kilogramm járt vladimer khinchegashvili. A finálé nehéz volt neki, ő ellenezte a fehérorosz George Kaliev. Miután egy magabiztos győzelem az elődöntőben a román Ivan Guydea grúzok találkozott erős ellenállást a terítés. Sikerült nyerni csak egy döntést a bírák.

Tehát az ő malacka bank volt a második, pályafutása világbajnoki aranyat.

Az olimpiai játékok Rio

Az augusztus 2016 vladimer khinchegashvili ment a második olimpiai játékok a sportos karrierjét. A harcban játszott 18 készlet díjat lépett a játékteret majdnem 350 sportolók a világ minden tájáról.

Egy nagyszerű lehetőség, hogy erősítse meg a fölényét a súlycsoportban lett az olimpia-2016. Birkózás, vladimer khinchegashvili sokan már szinonimája. Kudarca után 4 évvel ezelőtt, a grúz sportoló volt célja, hogy bosszút álljon.

Annak ellenére, hogy a verseny előtt nevezték kedvenc №1, minden harc készül alaposan. Legvalószínűbb ellenfelei lenni azerbajdzsáni Gadzhi Aliev, a kétszeres világbajnok, iráni Hassan Rahimi, Mongólia Erdenebatyna Behbayara és észak-koreai Yang Kyong-Il. Mindannyian vladimer khinchegashvili találkozott különböző szakaszaiban karrier - és nyert, és elveszett.

Lehetetlen volt figyelmen kívül hagyni a sötét ló a bajnokságban. Oroszok Viktor Lebedev, a kétszeres világbajnok, a kubai Yowlys Bonne és az aktuális Európa-bajnok Vladimir Dubov.

Az út a győzelemhez

Az útvonal a végső nem volt könnyű, de legyőzte vladimer khinchegashvili. Olimpia ismét bebizonyította, hogy a vándorló harcok nem történnek itt.

Az elődöntőben a grúz harcos legyőzte Aliyev. De a végső ellenezte a sportoló, amelyet senki sem vette komolyan a verseny előtt. Japán Ray Higuchi.

Vladimer khinchegashvili nyert pontokat. Most rangsorolja az olimpiai bajnok, aki arra készül, hogy a következő elindul.

Copyright © 2018 hu.birmiss.com. Theme powered by WordPress.