Sport és fitneszAtlétika

Yuri Borzakovskiy - futó, edző és DJ

Yuri Borzakovskiy - orosz atléta, szakosodott fut távolságok 800 és 1500 méter. Európai és világbajnok (2000, 2001). A győztes a 2004-es olimpiai játékok (800 méter). Februárban 2015-ben fejezte szakmai karrierjét.

kezdet

Az atlétika Yuri Borzakovskiy (fotó lent) jött véletlenül. Szerint a sportoló biztos volt benne, hogy az első alkalommal részt vesz a labdarúgó csak. A fiatalember látta társai fociztak a szekciókat, és úgy döntött, hogy beiratkozik. Képzése is a bemelegítés, futás és a foci is. Néhány hónappal később, Yuri úgy döntött, hogy részt vegyenek a helyi versenyeken atlétika. Meglepő Borzakovskiy nyert, és rájött, hogy ez több, mint egy futó futballista. Ezért úgy döntöttek, hogy fejleszteni ebben az irányban.

Az első siker

Yuriy Borzakovskiy, akinek életrajza a cikkben leírt, sok edzés és hamarosan ez adta szignifikáns eredményt. 1998-ban, a sportoló nyerte meg a World Youth Games tartott Luzsnyiki. Ez a siker Borzakovskiy be magát a nemzetközi színtéren. Bár abban az időben ő már volt a bajnoki címet az orosz között junior távolságon 800 és 1500 méter.

Az Ifjúsági Játékok Jurij megmutatta a saját stílusát, amely lehetővé tette, hogy megfelelően erőinek elosztása az egész verseny. Arra a kérdésre, ezek az események egy interjúban, a sportoló azt mondta, hogy nem fut lassan az elején úgy tűnt, hogy sok. A tökéletes stílus szerint Borzakovskiy - ez sima futás minden területén a verseny.

Ez a stratégia tette a zsűri nem „savanyú”, és befejezni az első, míg a riválisok gyorsan futott át a kezdeti szegmense a távolság és alatt a végére.

BEK

1999-ben Jurij Borzakovskiy éppen elérte a nagykorúságot, és az európai kupa volt az első nemzetközi verseny felnőtt szinten. Azt kell mondanom, ez tette tökéletesen. A távolság sportoló tartott árnyékában hatalmas és híres riválisok. Csak a késő Jurij szétszórt és kikapta győzelem az utolsó méter. Ilyen önuralom és hideg számítás jellegzetes kis valaki ilyen fiatalon.

Sydney 2000

Végén az olimpia, Jurij Borzakovskiy találkozott rekord Kiptekerom Wilson, aki a példaképe. Később egy interjúban a hős ezt a cikket beismerte, hogy elvesztette kezdete előtt a verseny. És fizikailag Borzakovskiy kész volt, de lelkileg is. Ennek eredményeként, Jurij elkészült a 7. helyre.

Brüsszel és Lisszabon

A fő riválisa George Brüsszelben 2001-ben lett Andre Bucher. Az első felében a verseny az élen kenyai Keptur, aki legyőzte őt a 49.06. Borzakovskiy is hozzá a harmadik kanyarban, és kihúzott egy győzelem. Ezen túlmenően, a sportoló létrehozott egy rekord Oroszország (1.42.47), ami nem verték a mai napig. Lisszabonban, Jurij is az volt az előnye (1.44.15). Ő lett a világbajnok és Oroszország között junior.

2004-es athéni

Az olimpiai játékok Görögországban volt a csúcsa a karrier futó. Álom az élet Jurij valósul meg. Ő nyerte az aranyérmet, egyre csak egy hazánkban, az olimpiai bajnok a versenyen, és egy másik a hat olimpiai bajnok atléta.

Peking 2008

Borzakovskiy maga állította, hogy jött ez a verseny a legjobb formáját pályafutását. Mint négy évvel ezelőtt, a sportoló jött létre az arany. De Jurij készített stratégiai hibát követett el. Borzakovskiy rajongók tudják, hogy a legnehezebb a sportoló akklimatizációs idő - ötödik. Mielőtt a pekingi Borzakovskiy volt a tréner a edzőtáborban Irkutszk. Úgy döntött, hogy nem akklimatizáció nélkül. És ez egy végzetes hiba. Azon a napon, az elődöntőben sportoló éreztem gyenge, és nem tudta megvalósítani a saját formáját.

világrekord

Az interjúban Yuri többször kijelentette, hogy ő soha nem volt minden vágya, hogy megtörni a rekordot a bolygón. Sportoló arról rosszindulatú ilyen célokra, mivel azok gyorsan kimeríti a tartalékokat, a test és véget vet a sport hosszú élettartam. Borzakovskiy azt hiszi, hogy eredményeit mutatják közel a világrekordot, akkor lehetséges, hogy egy pár évig. Aztán, mivel egyszerűen nincs ereje, és a sportoló nem csak „kidobják” a logkoatleticheskoy elit, de elveszíti egészségét. Ennek ellenére, Jurij meg sok rekordot. És a szobában (600, 800 és 1000 méter) és a stadion (800 és 1000 méter).

Mi a következő lépés?

Februárban 2015 Jurij Borzakovskiy befejezte pályafutását. Most működik, mint egy vezető edző az orosz nemzeti csapat a junior állóképességet. Valószínűbb, hogy hamarosan a fő mentor logkoatleticheskoy csapat. Reméljük, hogy ebben a helyzetben nem fog bizonyulni ugyanolyan fényesen, mint egy taposómalom.