Hírek és TársadalomHírességek

Heikki Kovalainen: életrajz, fotók

Finnország tekintetében, van egy sztereotípia, hogy az emberek az északi az ország lassan és kényelmesen. Ugyanakkor ez a kis skandináv Köztársaság következetesen szállított F1-es és lendületes gyors lovasok. Mika Häkkinen, Kimi Räikkönen - ezek voltak a finnek reaktív a vezető szerepet a legerősebb verseny sorozat a világon. Között a híres honfitársai nem annyira észrevehető Heikki Kovalainen, a Renault vezető csapat, a McLaren, a Lotus-Caterham. Pályafutását is, kiegészítve az első szezonban az első tízben, de aztán, anélkül, hogy a szponzorálás, kénytelen volt együttműködni nem túl erős csapatot, és nem tartalmazza a legerősebbek között.

Az útvonal az F1

Gyakorlatilag minden a legerősebb versenyzők a világ kezdte pályafutását gokartozni. A kis, nyitott írógépek gyerekek is fen a vezetési képességek. Azt követte ezt az utat, és Heikki Kovalainen, akinek korán év telt el a gokart áramkörrel. Elkezdett autóversenyzés már tíz éve, elérve jó eredményeket. 1999-ben ő lett a második az országban, és egy évvel később megnyerte a skandináv bajnokság. Azt is elérte a kifutókon a világ, inkább a bronzérmes a világ.

A következő lépés a biográfia Heikki bekapcsolódott a brit Formula Renault sorozat. Egy ambiciózus újonc agresszíven és bátran dolgoztak a pályán, nem habozott, hogy a versenyt a több tapasztalt versenyzők. Az első évad, Heikki két versenyt nyert, és az év végére az utolsó negyedik helyen.

A fiatal finn felkeltette a figyelmét a Renault, és bekerült a szponzori csoport. Szezon 2002 Heikki Kovalainen már kezdett versenyezni a Formula-3. Itt is volt a vezető szerepet, és rendszeresen nyertek a szakaszában a verseny sorozat.

Bemutatkozása a Royal series

A fiatal finn versenyző hamar eszkalálódott a szintje a kisebb verzióit verseny és 2005-ben meghívást kapott, mint egy teszt pilóta a Renault csapat tesztelésére autók a francia csapat. Az egész 2006-ban Heikki Kovalainen lelkiismeretesen seb körök a gép új csapata, az órajel összesen 28 000 km.

2007-ben a francia „stabil” elhagyta a vezető Fernando Alonso, aki inkább egy másik csapat és a Renault vezetői úgy döntöttek, hogy a terv a Finn történő fordítása az első csapatban. Az első szakaszban a Grand Prix Kovalainen töltött elég ideges, és néhány hibát, és befejezni a versenyt a tizedik helyen. Azonban a második esemény a szezon Malajziában, sikerült befejezni nyolcadik, egyre az első pontot a bajnoki tabellán.

Cool és magabiztos Heikki Kovalainen nagyon simán végzett az első szezonban. Ő, sőt, lesz az első pilóta, a történelem Formula 1, ami az első évad befejezése minden szakaszában. Azonban a szakaszában a brazil autóját szenvedett súlyos károkat a gép Schumacher és a finn versenyző fizzled. Ennek eredményeként, megismételte a rekord Tiago Monteiro, aki helyesen állapította 16 futam az első szezonban.

Változás csapat

Fernando Alonso, aki csatlakozott a McLaren nem tudta megtalálni a közös nyelvet a vezetők és a partnerek az új csapat. Ennek eredményeként úgy döntött, hogy visszatér a Renault, akivel kellemes emlékeket a bajnoki szezonban. Két „stabil” készült egyfajta sáncolás, ami Alonso visszatért a francia csapat, és Heikki Kovalainen költözött McLaren.

2008 volt a legsikeresebb a karrier a finn pilóta. Ez volt abban az évben ő volt az első és utolsó alkalom az életemben tudtak nyerni egy szakaszában a Grand Prix győztes Magyarországon, többször elérte a dobogóra.

Az első futamon Ausztráliában, Heykki Kovalaynen kezdett sokk, figyelembe haladt előre, az ötödik helyen. Már a következő lépés Malajziában, ő lett a harmadik, és felment a dobogóra.

A Magyar Nagydíj vált a fő esemény a karrier egy sportoló. A pálya Budapesten mindig is az egyik áruló, a Formula-1. Ez tele van fordulat, és keveset ad teret a hosszú magas sebességgel fut. Ügyesen manőverező kanyarban, Heikki Kovalainen legyőzte Felipe Massa, ami lerobbant a motor, és megnyerte az első versenyt a karrierjét.

Ennek során a szezon Finn ismét képes volt felmászni a dobogóra lett a második Olaszország, és az év egy végső hetedik helyen.

Az eredmények csökkenését

2009-ben egy időben a Brawn csapat és a McLaren szinte nem vett részt a címet versenyen. Hibák pilóták üldözte a brit csapat a korai szakaszában. Sem Hamilton sem Heikki Kovalainen nem tudott az első futam még be a top 10. Utoljára is zátonyra futott az első fázisban egy ütközés után az első Grand Prix Ausztráliában.

A következő verseny Malajziában Heikki megpördült az első körben, és ő fejezte be az utolsók között. Aztán tesz egy pár felgyógyult, rendszeresen szerzett pontot, de nem tudta, hogy felmásszon a dobogóra.

McLaren csapat vezetői elégedetlen volt a teljesítménye a másodpilóta, és kihasználta a távozása címvédő Jenson Button a Brawn, felkérte őt, hogy neki ahelyett, hogy a finn versenyző.

Fotók Heikki megjelent az oldalakon sport kiadványok, de a későbbi karrierje veszélybe került. Rider nem volt szponzori a nagyobb cégek, és nem számíthat az együttműködés a vezető „stabil” Formula-1.

Megkísérli újraindítani karrier

2010-ben a Formula-1-felbukkant, hogy részt vegyen a három új csapat. Tony Fernandes, a Lotus tulajdonosa úgy döntött, hogy meghívja a tapasztalt pilóták és szolgáltatásait igénybe Jarno Trulli és Heikki. Lehetőségek kezdő királyi sorozatokban sokkal szerényebb szörnyek, mint a „Ferrari”, „Mercedes”, és a finn pilóta elemi nincsenek meg a technikai képességek az új autót, hogy a versenyt a vezető versenyző, és részt vesz a harcot a bajnokságot.

A három évet töltött az új csapat, Heikki Kovalainen még soha felment a pódiumra, és még csak nem is befejezni egy versenyt felvett szemüveget. A legnagyobb sikert a következő években is vele volt a tizenkettedik helyen a Grand Prix Japánban.

2013-ban a Lotus tulajdonosok elégedetlen az eredménnyel a csapata úgy döntött, hogy változtassa meg politikáját, és elkezdte toborozni jól ismert és népszerű versenyzők. Finn volt a munkából egy ideig, de aztán végül is meghívást kapott, hogy legyen egy tesztpilóta, és elkezdte, hogy megtapasztalják az új funkciók nagy sebességű gépeken.